Drodzy absolwenci 2022- przypominamy!

 

 

 

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą do odbioru wg poniższego harmonogramu:

 

6 lipca (czwartek) w godz. 12.00-14.00

 

7 lipca (piątek) w godz. 9.00-14.00

 

10 lipca (poniedziałek) w godz. 9.00-14.00

 

 

 

Zaświadczenie należy dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru

do poniedziałku 10 lipca do godziny 15:00.

 

 

 

UWAGA!!!!

Zakończenia Roku Szkolnego

 

 

Z powodu podeszczowej pogody zakończenie odbywa się wg poniższego harmonogramu

 

Godz.8.00 – klasy IV – VII
w salach lekcyjnych

 

4a – s.6

4b - s.10

5a - s. 11

5b – s.12

5c - s.9

6a - s.14

6b – s.13

7a - s.5

OP7-8 - s. 7

 

Godz. 9.30 – klasy VIII 
sala gimnastyczna a następnie w salach lekcyjnych

 

8a – s.8

8b – s.13

8c - s.10

8d - s.9

8e - s.14

 

Godz. 11.00 – klasy I -III
w salach lekcyjnych

 

1a – s.2

1b – s.1

2a – s.5

2b - s.6

3a - s.3

3b - s.4

OP1-3 - s.7

 

 

 

Zakończenia Roku Szkolnego

 

 

(Stadion Miejski w Tychach, ul. Edukacji 7, wejście od strony ul. Baziowej)

 

 

8.30 - Zbiórka wszystkich klas pod szkołą

 

9.30 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego na stadionie

 

 

W przypadku deszczowej pogody
harmonogram zakończenia roku przedstawia się nastepująco.

 

 

Godz.8.00 – klasy IV – VII
w salach lekcyjnych

 

4a – s.6

4b - s.10

5a - s. 11

5b – s.12

5c - s.9

6a - s.14

6b – s.13

7a - s.5

OP7-8 - s. 7

 

Godz. 9.30 – klasy VIII 
sala gimnastyczna a następnie w salach lekcyjnych

 

8a – s.8

8b – s.13

8c - s.10

8d - s.9

8e - s.14

 

Godz. 11.00 – klasy I -III
w salach lekcyjnych

 

1a – s.2

1b – s.1

2a – s.5

2b - s.6

3a - s.3

3b - s.4

OP1-3 - s.7

 

 

 

Spotkanie z pisarzem

 

15 czerwca obyło się w naszej szkole spotkanie autorskie dla klas 1-3 z pisarzem Waldemarem Cichoniem, autorem serii znanych i lubianych książek o psotnym kocie Cukierku. Pisarz opowiedział dzieciom w jaki sposób doszło do napisania jego pierwszej książki, zdradził czy pisanie książek jest trudne oraz przedstawił etapy powstawania książki - od pomysłu autora do druku. Następnie przeczytał uczniom fragment najnowszej książki o przygodach Cukierka, odpowiedział na pytania dzieci oraz składał autografy w zakupionych książkach. Pisarz zachęcił zebranych do czytania, które stanowi wspaniałą przygodę i jest doskonałą rozrywką także na nadchodzący wakacyjny czas.

 

 

Green Kids in Green Schools

 

Uczniowie klasy 5a wraz opiekunami otrzymali pamiątkowe certyfikaty za realizację rocznego projektu ekologicznego ,,Green Kids in Green Schools" w ramach programu eTwinning.

Osiągnięte rezultaty i korzyści:

-materiały na platformie TwinSpace (logo projektu, prace plastyczne uczniów, słowniczek ekologiczny, nagrania wideo)

-wzrost świadomości potrzeby dbania o środowisko,

-wzrost kompetencji językowych i umiejętności pracy w grupach,

-rozwój postawy ciekawości i tolerancji wobec innych narodowości,

-rozwój poczucia jedności europejskiej.

 

 

Bieg po zdrowie

 

                                                               

Uczniowie klasy 4b uczestniczyli w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej "Bieg po zdrowie". Podczas zajęć poruszane były tematy związane z wpływem palenia papierosów na zdrowie człowieka, szukaliśmy sposobów co robić, aby w przyszłości być częścią zdrowego społeczeństwa. Uczniowie dowiedzieli się ile niebezpiecznych składników znajduje się w dymie papierosowym oraz jakie choroby mogą wywołać. Poznali również definicję asertywności oraz mieli możliwość przećwiczenia, jak odmawiać w kulturalny sposób. 

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Kręć bezpiecznie”, a ambasadorem akcji został Dariusz Batek, Strażak Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach oraz Wicemistrz Świata i Wielokrotny Mistrz Polski w Kolarstwie Górskim, propagator aktywnego trybu życia.

 

Zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo, używanie kasku, stosowanie odpowiedniego oświetlenia roweru, odblasków, będą głównymi motywami akcji. Dodatkowo uczestnicy rywalizacji będą mieli okazję przejść mini szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy dla rowerzystów, postępowania przy urazach i wypadkach, zasad prawidłowego postępowania przy wzywaniu pomocy. Głównym partnerem akcji jest Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, która będzie prowadzić szkolenia.

szczegóły znajdziesz  na stronie


https://umtychy.pl/rsp

Wakacyjne projekty

 

Uczniowie klasy IA, w oczekiwaniu na Wakacje, projektowali wizualnie jak będzie wyglądał ich czas wolny, czas odpoczynku i relaksu. Wykorzystując zdobyte umiejętności podczas zajęć z informatyki oraz wdrażanej innowacji pedagogicznej, sprawdzili czy sprawne posługiwanie się po interfejsie programu ułatwia tworzenie i edytowanie swojej pracy. Gratulacje za kreatywność!!"

 

https://youtube.com/shorts/ZqUOpFSWbwc?feature=share

 

Wycieczka do Sandomierza

 

6 i 7 czerwca uczniowie klasy siódmej i klas ósmych uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Sandomierza. W trakcie zwiedzania tego pięknego miasta uczniowie mieli okazję zobaczyć między innymi zabytkowy rynek, Zbrojownię, Katedrę, odbyli wędrówkę podziemiami oraz rejs statkiem po Wiśle. Odwiedzili także inne piękne miejsca ziemi świętokrzyskiej, takie jak niewielki Szydłów z najlepiej zachowanymi średniowiecznymi fortyfikacjami miejskimi na terenie Polski, imponujący zamek-pałac Krzyżtopór oraz rynek w Opatowie. To była doskonała okazja do wzbogacenia swojej wiedzy na temat historii naszego kraju, ale także ogromna dawka miedzyklasowej integracji. 

 

Kręć bezpiecznie – Rowerowa Stolica Polski 2023 czas start!

 

                                                               

Jeździć na rowerze, jeździsz dla zdrowia, jest to twoje hobby czy wykorzystujesz rower jak środek transportu? Dołącz do tegorocznej Rowerowej Stolicy Polski. Rywalizacja ruszyła 1 czerwca i potrwa do końca miesiąca. O puchar walczą 62 miasta i 87 gmin.

Uwaga!

 

        W rejonie osiedla "D-3,4 i G" w Tychach przy ul. De Gaulle'a 18 Sp36 realizowany jest "Plan działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr 20 w Tychach na okres od 01.06.2023r. do 30.11.2023r."

 

    Działania priorytetowe będą ukierunkowane na problem braku świadomości młodzieży w związku z zagadnieniami dotyczącymi odpowiedzialności prawnej nieletnich, a także przemocy w rodzinie w Szkole Podstawowej nr 36 w Tychach przy ul. De Gaulle'a 18.

 

    Skutkiem powyższego zagrożenia jest wzrost demoralizacji i utrwalanie negatywnych zachowań w szkole.

 

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia można zgłaszać pod numerem telefonu:

 

798-118-927

 

lub

 

na adres poczty elektronicznej:

 

dzielnicowy.tychy.20@tychy.ka.policja.gov.pl 

Festyn

 

                                                               

2 czerwca 2023 r. na terenie Szkoły  Podstawowej nr 36 w Tychach odbył się  integracyjny piknik rodzinny polsko-ukraiński. Dzięki   # Fundacji  Rozwoju  Ekonomii na  naszych gości czekało  mnóstwo atrakcji:

 • malowanie twarzy
 • manufaktura mydła
 • gry  sportowe
 • produkcja biżuterii
 • kącik plastyczny

 

Liczne atrakcje przyciągnęły tłum dzieci oraz całe rodziny. Uczniowie prezentowali swoje artystyczne umiejętności podczas koncertu talentów. Każdy  też mógł skosztować niesamowitych wypieków oraz pysznych grillowanych kiełbasek i  szaszłyków.

Dzieci były  uśmiechnięte i  szczęśliwe - i  o to nam przecież chodziło!!!

Bardzo dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do tego, że mogliśmy  się bawić  tak wspaniale❣️

 

Do zobaczenia za rok!

Zebrania dla Rodziców
przyszłych klas pierwszych

Dnia 6 czerwca we wtorek
o godzinie 17.30
odbędzie się zebranie dla rodziców przyszłych klas pierwszych

Ile waży św. Mikołaj

 

Kolejny raz startujemy z projektem dotyczącym budowy bieżni lekkoatletycznej w ramach Budżetu Obywatelskiego. Nasz wniosek pozytywnie przeszedł weryfikację :)

Liczymy na Państwa wsparcie we wrześniowym głosowaniu :)

Zebrania z Rodzicami

 

Szczegóły u wychowawców.

 

Dnia 30 maja we wtorek
odbędą się zebrania z rodzicami

Ile waży św. Mikołaj

 

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w ogólnopolskiej akcji "Ile waży św. Mikołaj"

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję :)

Dziś ruszają egzaminy dla klas 8!
Powodzenia!

Z wizytą w USA

 

 

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog jako jedyna organizacja z Europy Wschodniej i jedna z dziewięciu w Europie została przyjęta do elitarnego grona Scratch Education Collaborative (edycja 2022-2023) – najszerszej międzynarodowej inicjatywy i sieci współpracy, która łączy i wspiera podmioty korzystające w swojej pracy z zasobów i możliwości Scratcha. Scratch to najpopularniejszy na świecie język programowania dla dzieci, który tworzy Fundacja Scratcha zlokalizowana na najlepszej uczelni technologicznej na świecie: Massachusetts Institute of Technology (MIT) w USA.

 

Język scratch jest również wykorzystywany w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI), którego stowarzyszenie Cyfrowy Dialog jest partnerem. I to właśnie dla uczestniczek i uczestników projektu CMI – polskich nauczycielek i nauczycieli stowarzyszenie zorganizowało wizytę studyjną w Fundacji Scratcha w dniach 1-7 maja 2023r.

 

Na wydarzenie to składało się: udział w warsztatach zorganizowanych w MIT, zwiedzanie uczelni i muzeum MIT, wizyta na Harvardzie i w lokalnych klubach kodowania (Clubhouse) oraz spotkania z liderkami i liderami nauki programowania dla dzieci i młodzieży  na świecie, mających na celu wymianę doświadczeń i czerpanie nowych inspiracji. Jednak najważniejszym punktem programu było spotkanie z profesorem Mitchelem Resnickiem – twórcą programu Scratch.

 

Jesteśmy dumni, że nauczyciel naszej szkoły, Szkoły Podstawowej nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy – p. Sylwia Milczarek wzięła udział w tej wizycie i wróciła bogatsza o nowe kompetencje zawodowe, które z pewnością przełożą się na pracę z młodym człowiekiem..

 

#ScratchFoundation #CMInaMIT #LifelongKindergarden #CMI @CtfrowyDialog

OUTDOOR CLASSROOM DAY

 

Klasa 5a wzięła udział w międzynarodowej akcji ,,Lekcja na świeżym powietrzu". Uczniowie wybrali się do lasu w Parku Północnym, który jest pozostałością po prastarej Puszczy Pszczynskiej.Uczniowie otrzymali 17 zadań do wykonania min.rozpoznawanie kwiatów okrytonasiennych oraz odgłosów zwierząt. Za udział w akcji otrzymaliśmy certyfikat.

Dolina Będkowska

 

 

4 maja uczniowie z klas 6b, 7a, 8b, 8c i 8d udali się na wędrówkę po jednej z najpiękniejszych dolinek – Dolinie Będkowskiej. Wraz z przewodnikiem zwiedzili niezwykłą Jaskinię Nietoperzową. Wędrówka została połączona z grą terenową „Po górach i lasach – jak wędrować bezpiecznie szanując środowisko”. W trakcie wędrówki, poprzez zabawę, uczestnicy rozwiązywali zagadki, poznali najważniejsze zasady odpowiedzialnego i bezpiecznego przemierzania leśnych i górskich szlaków. Poznali również najważniejsze informacje i ciekawostki związane z wyjątkowym regionem Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

"Na słodko"

 

 

Życzymy Wam słodkiego dłuuugiego weekendu 😍Sztuka kulinarna na dobre zagościła na zajęciach rewalidacji u Pani Żanety. Tym razem przygotowaliśmy pyszne, słodkie ciasteczka z jagodami i truskawkami z ciasta francuskiego. 🍰🥧🍮👨‍🍳👨‍🍳🧑‍🍳👩‍🍳 

#laboratoriaprzyszlosci, 

#laboratoriaprzyszlosci

"Pomysł na majówkę".

 

 

Jeśli jeszcze nie macie pomysłu gdzie wybrać się w długi weekend to uczniowie z klas V i VI z przyjemnością Wam podpowiedzą. Na zajęciach plastyki przygotowaliśmy plany wyjazdów majówkowych, ciekawe miejsca, budżet i mnóstwo ciekawych pomysłów. Może skorzystacie 😍😍😍

Zajęcia z robotyki

 

Elementy robotyki w klasie I a,  z wykorzystaniem zestawu Lego Spike to dopiero początek przygody z klockami. Projekt wiatraczka, który został wprawiony w ruch dzięki tworzeniu skryptów dał wiele radości i satysfakcji.

#sp36

#laboratoriumprzyszłości

#innowacja

#LegoSpike

Wyniki konkursu

 

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie pod hasłem "Zmieńmy to- ekologicznie!", którego zadaniem było nagranie filmiku.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Mamy 2 miejsce

 

 

W czwartek 20 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnych zawodach w piłce siatkowej zajmując 2 miejsce.

 

Skład drużyny: Piotr Bochyński, Mikołaj Juszczyk, Gabriel Kędra,  Filip Łakwa, Mariusz Majchrzak, Aleksander Skowroński, Kamil Sornek, Danil Malinkovin, Mykyta Perechniev i Danylo Perechniev.

 

Chłopakom gratulujemy!

UWAGA!

 

2 maja to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

 

 

Tydzień kariery w naszej szkole

 

 

 

W ramach tygodnia kariery, a także przystąpienia naszej szkoły do udziału w projekcie "Przygody przedsiębiorczego Dżeka" uczniowie dowiedzieli się czym jest przedsiębiorczość. Ciekawe pomoce uatrakcyjniły zajęcia. 

 

 

 

"Innowacja plastyczna".

 

 

Na zajęciach z Innowacji plastycznej w klasie 2a nigdy się nie nudzimy. Dziś w grupach dwuosobowych, wykonywaliśmy z p. Żanetą własne Memory. Przede wszystkim, poprzez konieczność zapamiętywania obrazków przez ich uczestników, dzieci ćwiczą swoją pamięć. Ta umiejętność okaże się też im przydatna w szybszej nauce. Ponadto, gry Memory uczą koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także kształtują wyobraźnię. Po wykonanej pracy dzieci grały z ogromnym zapałem przy różnych stanowiskach. 

Uwaga Konkurs!

 

Samorząd uczniowski serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na Najładniejszy Stroik Wielkanocny. Chcielibyśmy propagować tradycje związane z tematyką Świąt Wielkanocnych oraz stworzyć okazję do indywidualnej działalności artystycznej jak również wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia stroików wielkanocnych. Prace należy przynieść do p. Żanety do dnia 5 kwietnia.

 

Wtedy również ogłosimy wyniki konkursu.

Lista nieodpłatnego poradnictwa

 

 

Konsultacje dla Rodziców

 

Szczegóły u wychowawców.

 

Dnia 18 kwietnia we wtorek
odbędą się konsultacje dla rodziców

 

Sukces naszych uczniów

 

W dniu 18.04.2023r. uczniowie naszej szkoły w składzie:
 
Hanna Tomczyk
Aleksander Skowroński
Jan Szymczyk
 
zajęli I miejsce
 
w MIĘDZYPOWIATOWYCH IGRZYSKACH ORTOGRAFICZNYCH
KORRIDA - corrida 2023
 
Gratulujemy!

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 

 

3 kwietnia w naszej szkole obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach obchodów realizowane są inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób w spektrum autyzmu i ich rodzin. Wśród nich jest coroczna kampania społeczna „Świecimy na niebiesko”. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji i ubrania się w tym dniu na niebiesko.

"Mali matematycy - Gdzie kryje się matematyka".

 

 

W klasie 1a realizowany jest projekt "Mali matematycy - Gdzie kryje się matematyka". Tym razem omawiany był temat "Gdzie jest prawo, a gdzie lewo". Szereg zabaw i ćwiczeń utrwalił u uczniów orientację w schemacie własnego ciała, w przestrzeni i na kartce papieru.

Ostatnim zadaniem był samodzielny projekt labiryntu oraz stworzenie do niego instrukcji.

Lekcja teatralna

 

We wtorek 28 marca uczniowie klasy 4b wybrali się na wycieczkę do Teatru Małego. Rolę naszego przewodnika pełniła p. Anna Białoń. Uczniowie mieli możliwość zajrzeć tam, gdzie widz na co dzień nie ma dostępu. Spojrzeliśmy na scenę z miejsca pracy oświetleniowca, który opowiedział i pokazał nam, czym się zajmuje. Odwiedziliśmy garderobę, gdzie aktorzy przygotowują się do spektakli i wykonaliśmy ćwiczenia mające na celu rozgrzanie narządu mowy. Punktem kulminacyjnym spaceru była możliwość wejścia na scenę i wykonanie kilku ćwiczeń aktorskich. Uczniowie poznali terminy takie jak: kulisy, kurtyna, sznurownia, scenografia czy foyer oraz zostali zapoznani z zawodami związanymi z teatrem: garderobiana, oświetleniowiec, dźwiękowiec, scenograf, aktor.

Stop suszy!- wyniki konkursu

 

Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w szkolnym konkursie "Stop suszy!", zorganizowanym w ramach programu "Aktywni Błękitni". Ochrona środowiska zaczyna się od edukacji, więc tym bardziej cieszymy się za liczne prace konkursowe. Gratulujemy zwycięzcom! 

"Święto liczby Pi"

 

„Po­dzi­wu god­na licz­ba Pi,
trzy koma je­den czte­ry je­den.
Wszyst­kie jej dal­sze cy­fry też są po­cząt­ko­we,
pięć dzie­więć dwa po­nie­waż ni­g­dy się nie koń­czy.”

Wisława Szymborska „Liczba Pi” (fragment)

 

W marcu swoje święto ma wyjątkowa liczba  π.  Z tej okazji uczniowie poznali różne ciekawostki o ludolfinie.  Nazwa „ludolfina” pochodzi od imienia holenderskiego matematyka Ludolfa van Ceulena, który w 1610 roku obliczył wartość liczby Pi
z dokładnością do 35 cyfr po przecinku. Zapis ten wyryto nawet na jego nagrobku.

Uczniowie świetnie bawili się rysując kolorowe grafy i „Miasto Pi nocą” związane
z rozszerzeniem liczby Pi, rozwiązując zagadki matematyczne i sudoku oraz sprawdzając  jaki jest wynik dzielenia obwodu koła przez jego średnicę i to niezależnie od tego, jak duże czy małe koło weźmiemy. Zawsze dostaniemy ten sam wynik.

"Nauka odpowiedniego zachowania"

 

W klasie 1a uczymy się przez działania praktyczne. Dlatego naukę zachowania się w kawiarni uczymy się w... kawiarni! Przy okazji degustacji lodów rozwijamy swoje kompetencje społeczne, nawiązujemy relacje 🙂🙂

"Mali matematycy- Gdzie kryje się matematyk"

 

W klasie 1a realizowany jest projekt edukacyjny "Mali matematycy- Gdzie kryje się matematyka". Tym razem uczniowie pracowali nad tematem "Jak płynie czas", który pomógł zrozumieć naprzemienność pór roku, miesięcy, dni tygodnia. 

Uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie czy w każdym miejscu na kuli ziemskiej jest ta sama godzina i jaki wpływ na nasze życie ma ruch Ziemi wokół własnej osi oraz wokół Słońca.

"Warsztaty chemiczne"

 

W dniu 22.03 uczniowie klas siódmych, ósmych oraz oddziału przygotowawczego  uczestniczyli w warsztatach chemicznych organizowanych w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Tematem warsztatów były "Typy reakcji chemicznych". Uczniowie samodzielnie mogli wykonać różne eksperymenty pod okiem fachowców.

"Hodowla rzeżuchy"

 

Klasa 1a, przygotowując się na przyjście wiosny, prowadziła hodowlę rzeżuchy i skrupulatnie notowała swoje obserwacje i wnioski. Udało się! Rzeżucha wyrosła 👍 teraz można nią udekorować pyszne kanapki i sałatki! 

 

"Warsztaty wiosenno-wielkanocne w klasie 1a"

 

W klasie 1a odbyły się warsztaty wiosenno- wielkanocne z rodzicami. Wydarzenie miało miejsce
21 marca. Sala zamieniła się w pracownię pisanek, a przed rozpoczęciem pracy, uczniowie przedstawili gościom inscenizacje o tematyce ekologicznej. 

 

Dzień kolorowej skarpetki w klasie 1a

 

 

 

"Dzień motyla"

 

Klasa 1a świętowała 14 marca Dzień Motyla. Była to świetna okazja do zabaw plastycznych, ruchowych oraz do poznania wiele ciekawostek o motylach 

 

"Mały kucharz"

 

"Mały kucharz" to warsztaty z samodzielnego wykonania pizzy, w jakich 9 marca wzięła udział klasa 1a. Wszyscy mali kucharze jednogłośnie stwierdzili, że wykonany samodzielnie posiłek smakuje rewelacyjnie!

 

Dzień Kobiet w klasie 1a

 

 

"Moazika"

 

"Mozaika - piękno jedności z różnorodności" to temat warsztatów, w jakich uczniowie klasy 1a i klasy OP1-3 wzięli udział 8 marca. 

Poznali najpiękniejsze mozaiki w mieście Tychy, a także wykonywali własne kompozycje mozaikowe.

 

"W dawnej szkole"

 

"W dawnej szkole", to temat zajęć, w jakich 7 marca klasa 1a oraz klasa OP 1-3 wzięły udział. Warsztaty prowadzone przez Muzeum Miejskie w Tychach, odbyły się w Tyskiej Galerii Sportu. Uczniowie mogli poznać historię szkolnictwa, pisać piórem maczanym w kałamarzu, a także wykonywali kartki z pamiętnika, które wręczali koleżankom i kolegom.

 

Następnie zwiedzili Tyską Galerię Sportu.

 

 

Dni marcowe w klasie 1a

 

W pierwsze dni marca, kiedy świeciło piękne słońce, klasa 1a wychodziła na spacery do parku. Przy okazji ruchu na świeżym powietrzu, uczniowie wykonywali ćwiczenia naprzemienne - usprawniające pracę lewej i prawej półkuli mózgu.

 

 

Deutsch macht Spass!

 

22 lutego uczniowie klasy 1a mieli okazję uczestniczyć w interaktywnej nauce języka niemieckiego.  Uczniowie oglądali bajkę "Dornröschen".

I przy tej okazji poznali nowe słownictwo oraz świetnie się bawili.

 

 

 

 

Gratulujemy!!!

 

Składamy serdeczne gratulacje dla Tinatin Sosnovej z klasy 1-3 OP za zdobycie III miejsca w konkursie recytatorskim Wierszowanie w Mediatece "Znani i lubiani poeci dla dzieci". Tinatin zaprezentowała wiersz Juliana Tuwiła "Zosia Samosia".

 

 

 

 

NARODOWY BANK POLSKI

 

 

 

Klasa 8a w środę 15.03.2023r. miała przyjemność wysłuchać prezentacji przygotowanej przez uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Morcinka
w Tychach, która została przygotowana w ramach projektu "Złote Szkoły NBP". 

 

 

 

Kartki z okazji Świąt Wielkanocnych!

 

 

Klasa 1-3 OP w ramach wsparcia dla walczących na froncie żołnierzy i medyków z Ukrainy przygotowała kartki świąteczne. Gotowe prace zostały wysłane na adres Stowarzyszenia Dajemy Radę.

 

 

 

Szczegóły na stronie

UODO

 

 

Regulamin konkursu

 

 

Uwaga Konkurs

 

Konkurs polega na nagraniu i zmontowaniu filmiku krótkometrażowego w formie rolki (reels) lub przygotowaniu pracy artystycznej w formie rysunku czy komiksu
pt. „Ochrona danych osobowych w cyfrowej dżungli”.

 

Termin składania prac: do 12.04.2023r. u P. Mazgaj

 

 

 

GRATULUJEMY!!!

 

Finalista XXXII Wojewódzkiego Konkursu
"Młody Chemik"

 

Konsultacje dla Rodziców

 

Szczegóły u wychowawców.

 

Dnia 14 marca we wtorek
odbędą się konsultacje dla rodziców

 

 

Moja ulubiona bohaterka filmowa

 

Samorząd uczniowski, z wielką przyjemnością, ogłasza wyniki konkursu plastycznego:

,,Moja ulubiona bohaterka filmowa" Przekazaliście nam wspaniałe prace i bardzo trudno było nam wyłonić zwycięzców. Wszystkie Wasze bohaterki są wyjątkowe.

 

I miejsce ex aequo : Maja Wiecheć klasa II a Weronika Plichta klasa VII a

II miejsce Agnieszka Woźny klas V a

III miejsce Urszula Pacyga klasa

IV a wyróżnienie Maurycy Ogorzałek klasa VI b

 

Gratulujemy zwycięzcom Nagrody i dyplomy wręczymy 10 marca

 

 

Bezpłatna infolinia
dla dzieci, młodzieży i opiekunów
– wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu

 

Zachęcamy uczniów przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne do skorzystania z bezpłatnej infolinii
 

Rzecznika Praw Dziecka
800 12 12 12.

 

Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie
otrzymają bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i są dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę

 

Telefon i czat są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu!


Więcej informacji na temat Dziecięcego telefonu zaufania
można znaleźć na stronie
Rzecznika Praw Dziecka


https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/


Dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz
ich opiekunów POMAGAMY

(800 800 605)

od 1 listopada br.

zastąpiona została

telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

 

Zebrania z Rodzicami

 

Szczegóły u wychowawców.

 

Dnia 20 grudnia we wtorek
odbędą się zebrania z rodzicami

 

 

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi

Bezpieczne ferie zimowe 2023

 

więcej na ten temat w linku poniżej

 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczne-ferie-zimowe-2023

 

Terminy ferii zimowych

 

W roku szkolnym 2022/2023 ferie zimowe będą organizowane w następujących terminach:

 

16-29 stycznia 2023 r.lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

 

23 stycznia – 5 lutego 2023 r.podlaskie, warmińsko-mazurskie

 

30 stycznia – 12 lutego 2023 r.kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

 

13-26 lutego 2023 r.dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

Dzień Bezpiecznego Internetu w SP36

 

Uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach, które propagowały właściwe zachowania w świecie cyfrowym, oraz zwracały uwagę czego unikać, co nie jest dozwolone.

Uczniowie klas młodszych rozmawiali o Netykiecie korzystając z materiałów zgromadzonych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej oraz na stronie necio.pl. Klasy starsze od IV do VIII przygotowali fiszki ze znaczeniami słów, których używają na co dzień, a My nauczyciele nie rozumiemy ich znaczenia, dlatego pomogą one naszej kadrze poczuć się bezpiecznie i zrozumieć język młodego człowieka. Praca nad tematem cyberbezpieczeństwa rozpoczęliśmy już wcześniej, wykorzystując popularną grę Minecraft w wersji edukacyjnej i świat Cybercraft przygotowany właśnie z myślą o poruszaniu się w świecie cyfrowym, to przygoda, która uczy ! 

Zapraszamy do rekrutacji

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 

 

„Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.
Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”
J.Iwaszkiewicz


Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Język ojczysty to jednak coś więcej niż tylko możliwość wyrażania osobistych myśli. To przecież także skarbnica naszej kultury i doświadczeń. Dlatego w ostatnich dniach lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. W tym dniu na drzwiach klasowych zostały rozwieszone łamańce językowe– wierszyki przepełnione trudnymi do wyartykułowania słowami. Na lekcjach języka polskiego pojawiły się łamigłówki, ciekawostki językowe, rebusy oraz zabawy interaktywne. Uczniowie mogli również spróbować swych sił w ćwiczeniach dotyczących poprawności językowej, frazeologizmów oraz ciekawostek języka polskiego.Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać. Moda na język polski na pewno zagości w naszej szkole na dłużej i na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń szkolnych. Bądźmy świadomymi użytkownikami języka ojczystego. A nade wszystko szanujmy swą mowę ojczystą. „Nie znać języka swego- hańbą oczywistą”- zgodnie z tymi słowami warto dbać o to, by znać język polski- ten współczesny i ten dawny oraz pielęgnować poprawność naszej mowy.

 

 

Biblioteka Młodych

W ramach naszego projektu "Biblioteka Młodych" - uczniowie klasy IV a spotkali się Małgorzatą Strękowską-Zarembą.

 Pisarka, dziennikarka, współautorka podręczników, laureatka  wielu prestiżowych nagród i wyróżnień zaprezentowała różnorodność swoich książek. Opowiadała skąd czerpie pomysły, czytała zabawne fragmenty, w których bohaterem był znany wszystkim dzieciom „niesforny Filipek”. Przeprowadziła mini-quiz ze znajomości literatury, w którym młodzież chętnie brała udział. Na koniec spotkania dzieci zadawały pisarce pytania, a każdy chętny otrzymał pamiątkowy autograf.

 

 

 

Kolorowe kodowanie

 

Kolorowe kodowanie w klasie Ia. Uczniowie realizując „warunki początkowe” budowali sekwencje z kubeczków, współpracując w drużynach kilkuosobowych. Umiejętność dostrzegania szczegółów, precyzja, kolejność, współpraca to tylko kilka umiejętności nad którymi pracowaliśmy  na zajęciach.

#innowacja

#sp36tychy

#kodowanie

 

Z klasą na Zimowym

 

24 lutego 2023 roku, w piątkowy wieczór na zimowym stadionie, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu. Tego dnia odbywało się bowiem ćwierćfinałowe spotkania fazy play-off - mecz GKS-u Tychy i z Marmą Ciarko STS Sanok. Publiczność, jak zwykle dopisała, nasi hokeiści też pokazali się z najlepszej strony. Mecz zakończył się zwycięstwem tyskiej drużyny.

 

Nasi uczniowie mieli jednak jeszcze jeden powód do radości i dumy.

Zwyciężyliśmy w akcji ,,Z Klasą na Zimowym”.

 

Regularna obecność młodych kibiców – naszych uczniów na spotkaniach hokeistów przyniosła efekt. Wykazaliśmy się, jako szkoła,  największą aktywnością w kibicowaniu hokeistom. 

Ponadto w kategorii najlepsze klasy - drugie i trzecie miejsce również należy do naszych uczniów.

II miejsce zdobyła klasa 2b

 III miejsce klasa 4b

 

Podczas przerwy meczu uczniowie, nauczyciele oraz dyrektor szkoły odebrali zasłużone nagrody. Akcja została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Tychy, a partnerami „ Z Klasą na Zimowym” są Nadwiślańska Agencja Turystyczna, Miejskie Centrum Oświaty, PKM Tychy, Wodny Park Tychy, kopalnia Guido i sztolnia Królowa Luiza.

 

 

 

 

Listy i rysunki uczniów z Ukrainy dla żołnierzy i medyków

 

Uczniowie z klasy 1-3 OP w ramach wsparcia dla walczących na froncie wykonali przepiękne laurki. Gotowe prace zostały wysłane na adres Stowarzyszenia Dajemy Radę.

Chwała Ukrainie! 

 

 

 

Stop suszy!- konkurs

 

 

 

Zapraszamy uczniów klas 4-6 do szkolnego konkursu "Stop suszy!",  organizowanego w ramach udziału w programie "Aktywni Błękitni". Zadanie konkursowe polega na wykonaniu plakatu/pracy plastycznej w formacie A3, techniką dowolną na temat przeciwdziałania suszy w Polsce.

"Aby skutecznie przeciwdziałać skutkom suszy, wszyscy musimy sobie uświadomić jak ważna jest woda. Nie mamy jej za dużo, a zmiany klimatu będą powodowały, iż dostępnej wody będzie jeszcze mniej, stąd istotnym jest racjonalne korzystanie z dostępnych zasobów. Każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka skutków suszy i zacząć oszczędzać wodę."

 

Poniżej link, który może zainspirować do wykonania pracy konkursowej:

 

stopsuszy.pl/wp-content/uploads/2022/09/Jak-kazdy-z-nas-moze-przyczynic-sie-do-oszczedzania-wody.pdf

 

 

Prace należy dostarczyć do 21 marca do pani Katarzyny Rams.

 

Nagrody już czekają!

Walentynki

 

 

Nie tylko w Walentynki, ale każdego dnia klasa I a życzy wszystkim uśmiechu i fantastycznych przyjaciół. 

#innowacja

#sp36tychy

#kodowanie

 

 

 

Smażymy naleśniki

 

 

Na zajęciach techniki z przyjemnością korzystamy z pomocy otrzymanych z ,,Laboratoriów przyszłości". 

Tym razem przygotowaliśmy doskonałe naleśniki : Było słodko i pysznie :)

 

 

#LaboratoriaPszyszlosci

Dzień Otwarty- relacja

 

W dniu 10 lutego 2023 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Gościliśmy dzieci sześcioletnie – przyszłych uczniów. W planie tego przedsięwzięcia znalazło się wiele atrakcji. Najpierw było spotkanie rodziców z Dyrektorem szkoły oraz kadra pedagogiczną. Następnie przybyli goście mieli okazję zwiedzić szkołę, wejść do sal lekcyjnych i uczestniczyć
w ciekawych zabawach opartych na zabawie i poznawaniu. Odbyły się tez zabawy plastyczne, sportowe, muzyczne, a także doświadczenia fizyczne i chemiczne. Przedszkolaki uczestniczyły ponadto w zajęciach sportowych, komputerowych oraz języka angielskiego. Zarówno dzieci jak i rodzice mieli okazję poznać mury naszej placówki. Przyszli uczniowie byli bardzo zaciekawieni i z dużym zaangażowaniem wykonywali różnorodne zadania. Było to dla nich nowe, ale ciekawe doświadczenie.

To jest element nagłówek.

Regulamin-konkursu
-Zmieńmy-to!

Przygotowania do balu idą pełną parą

 

 

Podczas balu karnawałowego uczniowie klasy 1a oraz OP I-III samodzielnie przygotowała poczęstunek - pyszną i zdrową sałatkę owocową. Do jej wykonania użyli sprzętów pozyskanych w ramach Laboratoriów Przyszłości.

 

#LaboratoriaPszyszlosci

 

 

 

 

Poznaj swój zawód - doradztwo zawodowe

 

08.02.2023r. na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie dla uczniów klas ósmych, którego celem było zainspirowanie młodzieży do rzetelnego przemyślenia wyboru kolejnej szkoły. Podczas zajęć zaprezentowali się  przedstawiciele różnych zawodów m.in.: przedstawicie Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Tychach, Kancelarii Finansowo- Księgowej, Studia Graficznego Paralela, Restauracji "Kaya", Denso Thermal Systems Polska. Równocześnie podczas tego spotkania uczniowie mieli okazję zapoznania się z ofertami szkół ponadpodstawowych tj.: Technikum nr 1, Technikum nr 2, Zespołu Szkół nr 7, gdzie mogą kształcić się aby powyższe zawody w przyszłości wykonywać.   

Konsultacje dla Rodziców

 

Szczegóły u wychowawców.

 

Dnia 7 lutego we wtorek
odbędą się konsultacje dla rodziców

 

Montaż silniczka

 

 

Przed feriami uczniowie klas ósmych, w ramach zajęć fizyki mieli możliwość zmontowania pierwszego w swoim życiu modelu silnika. Zarówno chłopcy i jak dziewczyny świetnie sobie poradzili. Najtrudniejszym okazało się wprowadzenie ramki w ruch ale udało się.

 

Podczas zajęć wykorzystaliśmy sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPszyszlosci

 

 

 

 

"Zmieńmy to!- ekologicznie" - Konkurs

 

 

"Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie "Zmieńmy to!- ekologicznie". Konkurs polega na nagraniu krótkiego filmiku, za pomocą telefonu komórkowego. Filmik ma przedstawić jedno ekologiczne rozwiązanie, które każdy uczeń może zastosować w swoim codziennym życiu. Filmiki proszę przesyłać do nauczyciela biologii, pani Katarzyny Rams do dnia 30 marca. Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród, dyplomów nastąpi w przeddzień Światowego Dnia Ziemi 21 kwietnia. ZMIEŃMY TO- EKOLOGICZNIE!"

 

 

 

 

FERIE

 

Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Uczniowie bezpiecznego
i radosnego wypoczynku.
Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.

 

II Tyskiego Turnieju Szkół Podstawowych

 

 

11 stycznia uczennice klasy VI b, Alicja Mikoda, Julia Miterska i Dorota Małecka, wzięły udział w
I etapie II Tyskiego Turnieju Szkół Podstawowych, podczas którego mogły wykazać się wiedzą
i umiejętnościami z zakresu historii, języka angielskiego i języka polskiego.


Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 10 im. Gustawa Morcinka w Tychach.
W Turnieju wzięło udział trzynaście trzyosobowych drużyn, które zmierzyły się aż w czternastu konkurencjach. Walka była zacięta, ale konkurs dostarczył uczniom również wiele dobrych wrażeń.

 

Uczennice z naszej szkoły uplasowały się na czwartej pozycji.

 

Gratulacje!

 

"Świąteczna kartka z GKS Tychy"

 

 

Dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w konkursie pozaszkolnym- 
"Świąteczna kartka z GKS Tychy"

 

Serdecznie gratulujemy Filipowi z klasy 2b, który otrzymał w konkursie wyróżnienie.
W nagrodę Filip wygrał dla całej klasy udział "V Sportowym Balu Karnawałowym 2023" organizowanym przez Tyski Sport S.A. na Stadionie Miejskim w Tychach.

Na balu karnawałowym obecni byli również hokeiści z GKS Tychy, którzy zdobyli Puchar Polski 2022. Hokeiści rozdali dzieciom autografy, dyplomy, nagrody a  dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z hokeistami i zdobytym "Pucharem Polski 2022".

 

Czynności domowe- prasujemy koszulę

 

 

Czynności domowe nie są nam obce. Jeśli jednak czegoś jeszcze nie potrafimy, to trzeba się tego nauczyć 😃😊😄😀Dziś na Technice uczyliśmy się prasować koszulę. To wbrew pozorom bardzo trudne zadanie. Jeszcze trochę ćwiczeń i będziemy mistrzami 😊😉

 

 

#LaboratoriaPszyszlosci

 

Wypalamy motyle w drzewie

 

 

Na zajęciach rewalidacji kolejny raz wykorzystujemy sprzęty pozyskane w ramach Laboratoriów przyszłości. Tym razem wypalamy motyle w drzewie. To zupełnie nowe doświadczenie. Uczy skupienia i precyzji. Warto spróbować.

 

 

#LaboratoriaPszyszlosci

 

Zebrania z Rodzicami

 

Szczegóły u wychowawców.

 

Dnia 10 stycznia we wtorek
odbędą się zebrania z rodzicami

 

 

 

Wyniki szkolnego konkursu plastyczno-językowego
,,A Letter to Santa"

 

 

 

I miejsce Eliza Wojtowicz kl.8b

 

II miejsce Adam Adamski kl.4b

 

III miejsce Emil Plewnia kl.8

 

Zwycięzcom Gratulujemy!

 

Wyniki Międzynarodowego Konkursu

 

Międzynarodowy Konkurs Anglojęzyczna Kartka Urodzinowa dla Pluszowego został rozstrzygnięty! Dziękujemy Pani Dorocie Gnacik za objęcie patronatem naszego konkursu oraz Dyrektorowi i Nauczycielom Przedszkola nr 9 im.Pluszowego Misia w Tychach za współpracę.

Zwycięzcom GRATULUJEMY!

 

Wyniki konkursu w kategorii klasy I-III

 

I.MIEJSCE

 

Milena SkitekSP 14 Tychy

 

II.MIEJSCE

 

Anna StępieńSP 36 Tychy

 

III.MIEJSCE

 

Zofia SzczęchGminna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Świerczyniec

 

WYRÓŻNIENIE:

 

Maja WiechećSP 36 Tychy

 

WYRÓŻNIENIE:

 

Kira PopravkaSP 13 Tychy

 

Udział w Wojewódzkim Konkursie "Tajemnice Przyrody"

 

9 listopada zaczęła się nasza przygoda i nasze wyzwanie polegające na wzięciu udziału w Wojewódzkim Konkursie "Tajemnice Przyrody", organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Do II etapu z naszej szkoły zakwalifikowało się dwóch uczniów z klasy 7a oraz dwóch uczniów z klasy 6b. 14 grudnia wzięliśmy udział w półfinale i finale konkursu.

 

Julia Miterska z klasy 6b została jedną z finalistek konkursu. 

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i jesteśmy dumni z  reprezentowania naszej szkoły! 

 

Kiermasz już za nami!

 

W dniu 13.12.2022 r w Szkole Podstawowej nr 36 odbył się Kiermasz Świąteczny.  Każda klasa przygotowała stoisko, oferując szeroki asortyment produktów – od pierniczków po dekoracje świąteczne.  Uczniowie  mogli również skosztować smakołyków upieczonych przez rodziców i uczniów. Nie zabrakło także występów naszych utalentowanych uczniów w konkursie kolęd i pastorałek.

Zobaczcie sami !

 

Wizyta Górnika

 

Uczniów drugich klas odwiedził Pan Górnik - tata jednego z kolegów. Podczas bardzo interesującego spotkania gość zaprezentował galowy strój górniczy, górnicze czapki oraz sprzęty potrzebne do codziennej pracy pod ziemią. Wyświetlił także ciekawe filmy przedstawiające pracę w kopalni i odpowiedział na niezliczone pytania zainteresowanych dzieci. To była bardzo wartościowa lekcja!

 

Mikołaj w Szkole

 

6 grudnia Mikołaj w towarzystwie elfa i śnieżynek odwiedził uczniów naszej szkoły 🎅🎅🎅🎅❄️❄️❄️❄️ Samorząd uczniowski spisał się na medal i pomagał Mikołajowi w rozdawaniu prezentów. 👍👌🎅❄️

 

Przygotowania do kiermaszu klasy 1a

 

W klasie 1a odbyły się warsztaty zimowo-świąteczne z rodzicami. Tym razem robiliśmy wieńce, które będzie można kupić na kiermaszu szkolnym.

 

Zapraszamy!

 

Mikołajki

 

Z okazji Mikołajek odbyła się w świetlicy lekcja otwarta na której dzieci przebrane za Mikołaja uczestniczyły w zabawach kreatywnych- zrób to sam oraz w zabawie ruchowej " Zagubiony prezent" i "Wyścigi choinek" Wykonały również, ozdoby świąteczne m.in. lamiony.

 

Akademia z okazji Dnia Górnika 

 

Uczniowie klas drugich przygotowali występ z okazji Dnia Górnika, podczas którego przedstawili trud górniczej pracy oraz szeroki wachlarz zastosowania węgla - "czarnego złota". Drugoklasiści zaprezentowali również kilka tradycyjnych śląskich piosenek oraz tańców, dzięki czemu zapoznali koleżanki i kolegów z kulturą naszego regionu.

Wszystkim górnikom życzymy bezpiecznej pracy oraz wszelkiej pomyślności!

 

Warsztaty piernikowe w klasie 2a

 

W klasie 2a odbyło się międzypokoleniowe spotkanie w trakcie którego uczniowie razem ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, a nawet babciami przygotowali pyszne i pięknie ozdobione pierniczki. To był słodki i bardzo twórczy czas 🙂 Część pierniczków dzieci zabrały do swoich domów, a pozostałe będzie można zakupić na naszym klasowym stoisku podczas kiermaszu świątecznego. Próbowaliśmy - są przepyszne 🤩

 

Z wizytą w Wodnej Akademii

 

 

 

Uczniowie klasy 1a i 1-3 OP dzięki 34 multimedialnym stanowiskom zapoznali się z szeroko rozumianym żywiołem wody.

Zajęcia bardzo ciekawe. POOolecamy!

 

Andrzejkowa zabawa - integracja klasy 1a z klasą 1-3 OP

 

 

 

28.11.2022r. zamieniliśmy salę lekcyjną w salę zabaw. Miło spędziliśmy czas - tańcząc, śpiewając i jak to przy zabawach andrzejkowych bywa nie zabrakło wróżb. Dodatkowo przygotowaliśmy pyszne kanapki, wykorzystując sprzęt pozyskany w ramach Laboratoriów Przyszłości.

 

 

#LaboratoriaPszyszlosci

 

Świąteczne Kartki Dobroczynne

 

 

We wtorek 6 grudnia podczas przerw przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w ramach kampanii charytatywnej "Świąteczne Kartki Dobroczynne" będą sprzedawać kartki świąteczne.

Koszt kartki z kopertą wynosi 3 zł.

 

Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym objętych programem chcepomagac.org

 

Zachęcamy do włączenia się do akcji :)

 

Regulamin konkursu

Konkurs kolęd i pastorałek

 

 

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie kolęd i pastorałek.

Mile widziane występy solistów oraz zespołów. 

 

Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie konkursu.

 

Olimpiada Chemiczna

 

Do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych awansowała:

 

Maja Wnukowska z kl.8b

Tylko jednego punktu do awansu zabrakło następującym uczestnikom:

 

Estera Kempny, Tyberiusz Grela, Aleksander Skowroński.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

 

PRZEMOCY MÓWIMY NIE!

 

W klasie 1a z okazji obchodów 19 dni przeciw przemocy odbył się klasowy konkurs na wiersz przeciw przemocy.

Uczniowie wraz z rodzicami napisali wspaniałe utwory, które teraz każdego dnia będą przypominać nam o tym, że PRZEMOCY MÓWIMY NIE!

 

 

Tkanie na krośnie

 

Na zajęciach rewalidacji staramy się wykorzystywać sprzęty pozyskane w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Tkanie na krośnie wycisza, uspokaja i uczy koncentracji . bardzo nam to pomaga w pracy z uczniem.

 

Może sami spróbujecie coś utkać ?

 

 

#LaboratoriaPszyszlosci

Lego Spike na zajęciach

 

 

 

Uczniowie klasy piątej doświadczali edukacji STEM z zestawem Lego Spike. Zaczęliśmy od konstrukcji skoczków bazując na instrukcji, następnie każdy zespół uwolnił swoją kreatywność, dodając własną koncepcję skoczka. Kolejnym krokiem było wprawienie modelu w ruch, co niekoniecznie okazało się prostym wyzwaniem. Poziom wyższy to ruch po wskazanym torze. To pierwsze kroki w Lego Spike, nauka przez zabawę okazała się kolejny raz dobrą metodą na przyswojenie wiadomości.

#LaboratoriaPszyszlosci

Wyniki konkursu

 

 

 

Dzieci z naszej świetlicy szkolnej wzięły udział w Konkursie Plastycznym pt." Cudaki, potworki i inne jesienne stworki" zorganizowanym przez Dom Kultury Tęcza w Tychach. Spośród 202 uczestników nagrodzono m.in. dzieci z naszej szkoły:

 

Wiktorię Naklicką z kl. 2a oraz Nadię Warych z kl. 3a.

 

Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie pozaszkolnym

 

Serdecznie Gratulujemy !!!

Wyznaczanie gęstości na lekcjach fizyki

 

 

 

Dziś podczas zajęć fizyki uczniowie klasy 7a mieli okazję wyznaczać gęstość ciał o kształcie regularnym jak i nieregularnym. Wykorzystaliśmy podczas pracy przyrządy pozyskane między innymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

 

#LaboratoriaPszyszlosci

Dzień życzliwości

 

 

Z okazji Światowego Dnia Życzliwości dzieci podczas zajęć w świetlicy szkolnej miały okazję wzajemnie wymienić się poglądami na temat tego, czym jest dla nich życzliwość. Wysłuchały bajki pt. "Arcybolek". Chętni uczniowie zapisywali swoje pozdrowienia na "tablicy pozdrowień" oraz wykonali kupony na dobry dzień dla swoich bliskich kolegów lub koleżanek.

19 dni przeciwko przemocy
i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

 

 

W dniach 1-19 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. W klasach I-VIII przeprowadzone zostały pogadanki i warsztaty dotyczące różnych form przemocy oraz radzenia sobie z nią. Uczniowie przygotowali plakaty, rysunki i wiersze dotyczące omawianej problematyki. Kampania zakończona została Dniem Pomarańczowej Wstążki. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie.

Nauka ważenia na zajęciach matematyki w klasie 1b

 

 

 

 

W klasie 1a wykorzystujemy na lekcjach sprzęty pozyskane w ramach
Laboratoriów przyszłości.

 

Tym razem na matematyce uczyliśmy się ważyć i sprawdzaliśmy czy każdy owoc waży tyle samo, czy połówki są zawsze takie same i co pokaże waga, kiedy będziemy zważyć np. swoją dłoń. 🙂🙂

 

Odkrywaliśmy także czy każda waga nadaje się do ważenia - również ta własnej roboty 🙂

 

 

#LaboratoriaPszyszlosci

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

 

 

 

W naszej szkole 16 listopada włączyliśmy się w świętowanie Międzynarodowego Dnia Tolerancji

Dzień 31 października 2022r.

jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

 

 

Świetlica pracuje zgodni z harmonogramem.

 W tym dniu stołówka nie wydaje obiadów.

Uwaga konkurs!!!

 

 

 Przedszkole nr 9 im. Pluszowego Misia
oraz

    Szkoła Podstawowa nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy
serdecznie zapraszają do udziału

      w Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Językowym

                      objętym honorowym patronatem

                Dyrektora Miejskiego Centrum Oświaty

w Tychach

                 „Kartka urodzinowa dla Pluszowego Misia”

Regulamin konkursu zostal przesłany poprzez MobiDziennik.

Pamiętamy

 

 

W ubiegłym tygodniu ukraińscy uczniowie Oddziału Przygotowawczego 7-8 odwiedzili mały cmentarz na os. W. Ponieważ z powodu wojny nie mogą odwiedzić grobów swoich bliskich zmarłych, zapalili symboliczne znicze na tyskim cmentarzu. Było sporo refleksji i łez… Uczniowie zatrzymali się również przed Pomnikiem Ofiar Katynia.

 

 

 

Cudnie pokazaliście kolory jesieni Nagrody i dyplomy wręczymy w piątek 18.11.2022r.

 

Gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w następnych konkursach

 

 

 

 

IV a wyróżnienie - Wiktoria Naklicka II a

 

 

III miejsce - Paweł Strąk

 

II miejsce - Joanna Strąk VI b

 

Wyniki konkursu ,,Jesienna Mandala"

 

Samorząd uczniowski ogłasza wyniki konkursu plastyczno - technicznego - ,,Jesienna Mandala".

I miejsce - Maja Wiecheć II a

 

Szkoły Pełne Talentów

 

 

 

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły Pełne Talentów" organizowanym przez sklep Lidl.

 

Na dzień dzisiejszy dzięki Państwa zaangażowaniu nazbieraliśmy
3110 talenciaków.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali- włączyli się w ten projekt. Akcja dopisywania talenciaków trwa do 20 listopada br. Talenciaki można przynosić jeszcze do końca tygodnia do naszej szkolnej świetlicy.

 

Dzięki temu za uzyskane punkty możemy otrzymać dla szkoły ciekawe pomoce dydaktyczne, które urozmaicą zajęcia dzieciom w szkole. 

Dyktando na medal

 

Za kilka dni cały świat ogarnie mundialowa gorączka. Już teraz piłkarskie święto zawładnęło myślami niejednego kibica. A gdyby tak przelać je na papier? I dodatkowo połączyć przyjemne z pożytecznym?

Platforma edukacyjna www.dyktanda.pl daje taką możliwość, organizuje bowiem konkurs dla kibiców!

Całość będzie składała się z dwóch części. Najpierw, w fazie grupowej, każdy miłośnik piłki nożnej będzie mógł podzielić się swoimi przewidywaniami lub marzeniami - czyli przygotować dyktando opowiadające o dowolnym meczu polskiej reprezentacji na tegorocznym mundialu. Swoje prace można przesyłać tutaj:

 

https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/napisz-dyktando-na-mistrzostwa-swiata

 

Następnie, w każdy dzień przed meczem polskiej reprezentacji, organizowany będzie finał, polegający na rozwiązywaniu zwycięskiego dyktanda o konkretnym meczu naszej kadry.

Zarówno za przygotowanie dyktanda, jak i za prawidłowe rozwiązanie, serwis Dyktanda.pl przewidział nagrody

Kolorowe zajęcia techniki

 

W klasie 5 a wykorzystujemy na lekcjach sprzęty pozyskane w ramach Laboratoriów Przyszłości. Dbając o nasze zdrowie, na zajęciach techniki robiliśmy kanapki pełne witamin i koloru. Było smacznie i pachnąco.

 

 

#LaboratoriaPszyszlosci

Święto Niepodległości w klasie 1b

 

Z okazji obchodów Święta Niepodległości, klasa 1a sporo uczyła się o historii Polski, będąc m.in. pod Pomnikiem Niepodległości, wykonując prace plastyczne o Polsce oraz biorąc udział w akademii z okazji Święta Niepodległości

Pamiętamy i dziękujemy !

 

W Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości dajemy wyraz pamięci wszystkim, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce.

To dzięki Nim przetrwał  nasz język, nasza kultura i tradycja!

W dniu dzisiejszym z tejże okazji  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, uczniowie wraz z nauczycielami o godz. 11.11 wspólnie odśpiewali hymn narodowy. 

 

 

 

"Plan działania priorytetowego"

 

 

W rejonie osiedla "D-3,4 i G" w Tychach przy ul. De Gaulle'a 18 Sp36 realizowany jest


"Plan działania priorytetowego dla rejonu służbowego nr 20 w Tychach
na okres od 01.11.2022r. do 30.04.2023r".

 

Działania priorytetowe będą ukierunkowane na problem grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją oraz dorosłych spożywajacych akohol w rejonie Szkoły Podstawowej nr 36.
Skutkiem powyższego zagrożenia jest zanieczyszczenie oraz dewastacja terenu w/w placówki oświatowej.

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia można zgłaszać pod numerem telefonu: 798-118-927
lub na adres poczty elektronicznej:

 

dzielnicowy.tychy.20@tychy.ka.policja.gov.pl

Konsultacje z Rodzicami

 

Szczegóły u wychowawców.

 

Dnia 8 listopada we wtorek
odbędą się konsultacje dla rodziców

 

 

Poniżej link do Portalu oświatowego, z którego po naciśniecieiu odnośnika "Zapisy na konferencję" lub "Zapisy na warsztaty", chętni do udziału będą bezpośrednio przekwierowywani do formularza rejestracji.

 

https://oswiata.tychy.pl/news/2802/167/Zaproszenie-na-konferencj%C4%99-i-warsztaty-UCZENIE-SI%C4%98-PRZEZ-DZIA%C5%81ANIE-jak-wprowadza%C4%87-zmiany.html

"Uczenie się przez działanie - jak wprowadzać zmiany"

 

 

 

"Przystań Ocalenie"

 

 

Kamil z klasy 8c wraz z kolegami zainicjowali akcję wspierającą ćwiklickie przytulisko. "Przystań Ocalenie" to miejsce, gdzie schronienie znajdują konie oraz inne zmęczone, schorowane i czasem wyeksploatowane do granic możliwości zwierzęta. Bardzo gorąco zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki. Wierzymy, że nasza szkolna społeczność jak zawsze wesprze potrzebujących. Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę!

Jesienne zabawy w parku

 

 

Jesienne zabawy i ćwiczenia logopedyczne w parku klasy 1a - Wykorzystując pękną pogodę, sprzyjającą spacerom, uczniowie klasy 1a spędzili czas w parku. Spadające liście, szum wiatru i szelest liści stał się inspiracją do terenowych ćwiczeń logopedycznych i zabaw ruchowych.

Dzień dyni

 

 

27 października klasa 1a świętowała Dzień dyni. To dobra okazja do rozwijania kreatywności, zdolności manualnych, percepcji wzrokowej i grafomotoryki.

Wyniki  Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego.

 

 

Do II etapu konkursu zakwalifikowali się :

 

j. polski

 

 1. Borys Nowakowski kl. 8d

 2. Maja Wnukowska kl. 8b

 3. Eliza Wojtowicz kl. 8b

 4. Aleksander Skowroński  kl. 8c

 5. Mikołaj Juszczyk kl. 8c

 6. Kamil Sornek kl. 8c

 7. Estera Kempny kl. 8a

 8. Emilia Wróbel kl. 8b

 9. Oliwia Żmija kl. 8d

 

j. angielski

 

 1. Wiktor Faron kl. 8d

 2. Borys Nowakowski kl 8d

 3. Aleksander Skowroński 8c

 4. Oliwia Żmija kl. 8d

 

j. rosyjski

 

 1. Oleksandr Petrov kl. 8b

 2. Marta Petrova kl. 8b

 3. Danylo Perechniev kl. 8c

 4. Mykyta Perechniev kl. 8c

 5. Mykhailo Shelipov kl. 8c

 6. Olesia Miasina kl. 8e

 7. Diana Mykhailiuk kl. 8e

 8. Alina Smoliak kl. 8e

 

biologia

 

 1. Borys Nowakowski kl. 8d

 

Historia

 

 1. Tymoteusz Latos kl. 7a

 2. Alicja Mikoda kl. 6b

 3. Julia Miterska kl. 6b

 

Chemia

 

 1. Tyberiusz Grela kl. 8a

 2. Marta Urbaniak  kl.8a

 3. Aleksander Skowroński kl.8c

 4. Eliza Wojtowicz kl.8b

 5. Borys Nowakowski kl 8d

 

 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Tydzień Świadomości Sensorycznej

 

W dniach od 24-28 października obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Świadomości Sensorycznej. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się, jak różnorodnie odbieramy świat oraz poprzez jakie zmysły. W tym roku szczególną uwagę poświęciliśmy osobom, które bardzo wrażliwie reagują na dźwięki. W klasach wychowawcy przeprowadzili pogadanki na ten temat, a uczniowie na znak solidarności z osobami nadwrażliwymi słuchowo w piątek przyszli do szkoły ze słuchawki na uszach. Ponadto, każdy Rodzic zaniepokojony rozwojem zmysłowo-ruchowym swojego dziecka, mógł skorzystać z konsultacji z terapeutą SI. To był ciekawy tydzień :)

Pasowanie na czytelnika

 

25 października w klasie 1a odbyło się uroczyste Pasowanie na czytelnika. Wydarzenie miało miejsce w Bibliotece szkolnej. Każdy uczeń otrzymał swoją kartę czytelnika oraz pamiątkowy dyplom i prezent- książkę.

Już można głosować na nasz projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego :)

Link do platformy do głosowania:

 

www.razemtychy.pl/glosowanie

 

PROJEKT NUMER IX/3
„Biegaj z nami- budowa bieżni i skoczni przy SP 36 przy ul. De Gaulle’a 18”
  


i zatwierdzić wybór przyciskiem „Wybierz”

 

Prosimy o Państwa głosy !

 

 

 

 

Budżet Obywatelski

 

 

EKO-SZKOŁA 2022

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza szkoła uzyskała tytuł EKO-SZKOŁA 2022 w ramach projektu Eko-Szkoła.

EKO – SZKOŁA to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia. Idea projektu opierała się na promowaniu postaw proekologicznych, dlatego też zadania projektowe polegały na zorganizowaniu przez nauczyciela i jego uczniowską grupę/klasę projektową, kilkunastu przedsięwzięć ekologicznych na terenie szkoły. Placówki, które spełniły wszystkie wymagania formalne, angażując się bardzo we wszystkie zaplanowane ekologiczne działania uzyskały ogólnopolski tytułu EKO-SZKOŁA 2022 a nauczyciel, szkolny koordynator wszystkich działań otrzymał tytuł PROMOTOR EKOLOGII 2022. Nasza placówka spełniła wszystkie wymagania formalne, angażując się w zaplanowane ekologiczne działania. W związku z tym szkoła uzyskała ogólnopolski tytułu EKO-SZKOŁA 2022 a koordynator Pani Katarzyna Rams i Pani Beata Kliś otrzymały tytuł PROMOTOR EKOLOGII 2022.

 

Dziękujemy wszystkim realizującym projekt w minionym roku szkolnym.

Konsultacje z Rodzicami

 

Szczegóły u wychowawców.