Archiwalne

GÓRA GROSZA

W dniach 25.11.2019- 2.01.2020 w naszej szkole zostanie przeprowadzona zbiórka monet w ramach akcji Góra Grosza.

Każda klasa organizuje własną zbiórkę.

Zebrane monety segregujemy nominałami i zliczamy ich wartość.

Do paczki dołączamy informację dotyczącą klasy oraz ilości monet
(np. 1 gr. x 50 szt. = 50 gr. , 2 gr. x 10 szt. = 20 gr. itd.)

Opisane paczki przynosimy do opiekunek samorządu w terminie do 10.01.2020r.

Szlachetna Paczka

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny  włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców udało się nam przygotować 25 paczek dla wybranej rodziny. Kupiliśmy także tonę węgla. Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Szkolne Koło Wolontariatu pragnie tym razem włączyć się w akcję "Paczuszka dla Chorego Maluszka" 2018, polegającą na zbiórce najbardziej potrzebnych produktów, na rzecz podopiecznych Fundacji Śląskiego Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

Podopiecznymi Fundacji są nieuleczalnie chore dzieci, z terenu całego województwa Śląskiego, w wieku od urodzenia do 18 roku życia.

Zbieramy:

- pieluchomajtki SENI rozmiary: 0,1,2

- pieluszki w rozmiarach 0,1,2,5,6

- podkłady chłonne rozmiary minimum L (90x60cm)

- proszki do prania

- płyny do płukania

- chusteczki nawilżane

Dary będzie można składać do koszy wystawionych obok wejścia do szkoły.

Za każdy złożony dar składamy serdeczne podziękowania.

W najbliższym czasie Szkolny Klub Wolontariatu pragnie także włączyć się akcję „PACZUSZKA DLA CHOREGO MALUSZKA” na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci – podopiecznych Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

Dziękujemy za Waszą otwartość i dobre serce.

Pamiętajcie dobro okazane drugiej osobie zawsze powraca!!!

Witam!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym Szkolny Kub Wolontariatu organizuje akcję charytatywną na rzecz Dzieci z Domu Dziecka w Mysłowicach. Akcja potrwa od 15 października do 5 listopada 2018r. Zbieramy artykuły papiernicze i  toaletowe (mydło, żel pod prysznic, szampon, pasta do zębów, szczoteczki do zębów itp.) Rzeczy można będzie składać do koszy wystawionych przy wejściu do szkoły.

Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy.

Zrealizowane działania

Kartki pełne serca.

Uczniowie naszej szkoły (5b i 6a) przystąpili do akcji „Marzycielska poczta”. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z profilami chorych dzieci, a następnie przygotowali piękne kartki. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i empatią!

Wszystkim zaangażowanym bardzo DZIĘKUJEMY!!!

Pomagamy Przystani Ocalenie

Już po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy pomagać. Cały październik trwała zbiórka na rzecz zwierząt przebywających w Przystani Ocalenie. Przystań to miejsce magiczne, mieszkają tam zwierzęta, których nikt nie chce, które są chore i stare. Tam znaleźli się dobrzy ludzie, którzy stworzyli dom szczęśliwej starości dla zwierząt.

Cała społeczność naszej szkoły (pracownicy i uczniowie) włączyła się w zbiórkę. Zgromadziliśmy karmy dla kotów i psów, produkty spożywcze, warzywa i chemię gospodarczą.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom!!!

Pomoc dla Accumoli.

We wrześniu została zorganizowana zbiórka na rzecz poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi we Włoszech. Accumoli to włoska miejscowość, która była jedną z trzech miejscowości, które 24 sierpnia 2016r. ucierpiały najbardziej.

Dzięki Waszej pomocy zebraliśmy zeszyty, długopisy, ołówki, kredki, bloki rysunkowe i inne artykuły papiernicze. Zebrane rzeczy zostały przekazane do parafii św. Krzysztofa w Tychach, a następnie spakowane i wysłane poszkodowanym.

Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc- DZIĘKUJEMY!!!

Pudełko pełne mocy.

Lubicie pomagać innym? Teraz możecie pomóc sobie nawzajem!

Zbieramy dla Was, nasi uczniowie:

W każdej sali znajdziecie pudełko pełne mocy, czyli pełne przyborów dające Twojej pracy MOC tworzenia.

Wspólnie tworzymy Klub Młodych Wolontariuszy.

Razem działamy dla innych.

Dla tych, którzy są i blisko, i daleko.

Dla tych, którzy potrzebują naszego wsparcia.

Pomagamy, bo lubimy.

Przyłącz się do nas!

• przybliżenie  uczniom idei wolontariatu oraz jej propagowanie;
  • promocja przedsiębiorczości i wspieranie inicjatyw naszych uczniów;

• kształtowanie postaw współdziałania uczniów i wzajemnego wspierania się;

• kształtowanie postaw prospołecznych;

• uwrażliwienie na problemy i  potrzeby innych;

• inspirowanie do aktywnego spędzania czasu wolnego na rzecz innych i dla innych;

• tworzenie atmosfery aktywności i  twórczej pracy w szkole, sprzyjającej rozwijaniu własnej osobowości i wspólnego działania na rzecz potrzebujących;

• organizowanie akcji, kampanii, imprez na rzecz innych;

• współpraca z organizacjami społecznymi;