Nasza szkoła nawiązała współpracę z firmą Microsoft. Dzięki temu zyskaliśmy bezpłatny dostęp do platformy Office 365 dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

Bezpłatny Office 365 dla szkół - co zawiera?

• Outlook,
  • Word,
  • Excel,
  • PowerPoint,
  • One Note
  • One Drive - przestrzeń w chmurze

• Teams - łatwa komunikacja, prowadzenie lekcji on-line

• i wiele innych.

Jak dołączyć do aplikacji TEAMS?

Jak pracujesz na telefonie lub tablecie to pobierz aplikacje ze sklepu play

"Microsoft TEAMS" i tam się logujesz

Jeśli korzystasz z komputera to:

• możesz pracować na przeglądarce internetowej ale uwaga, musisz mieć CHROME, inne przeglądarki sprawiają kłopoty przy łączeniu. Wejdź na stronę :

www.office.com/   i tam się logujecie

• lub wchodzisz na stronę

www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/download-app?SilentAuth=1

z niej pobierasz i instalujesz aplikację TEAMS na komputer zupełnie darmowo i legalnie i dopiero tam się logujesz

Zasady netykiety pracy w Microsoft 365...

... aby ułatwić nam wszystkim współpracę.

Netykieta to właściwe zachowanie się w Internecie

Autorzy: Nauczyciele SP 36 Tychy

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

wypracowaliśmy zasady, według których będą odbywały się nasze lekcje.

Pamiętaj, wykonując kroki w programie Microsoft TEAMS, nie jesteś anonimowy, wszystkie działania podpisane są twoim loginem, czyli imieniem i nazwiskiem. Jeśli nie będziesz stosować się do zasad, nauczyciel ma możliwość zablokować twoje aktywności i poniesiesz konsekwencje, dlatego należy przestrzegać zasad pracy.

1. Platforma Office 365, w tym Microsoft Teams z domeną „sp36tychy.pl”, jest platformą szkolną służącą tylko do celów dydaktycznych - prowadzenia zajęć.

1. Lekcje i konsultacje online wyznaczają nauczyciele.

1. Przed spotkaniem przygotuj sobie wygodne miejsce do nauki - komputer, stół/biurko, zadbaj o dobre oświetlenie. Zorganizuj materiały, których używasz zazwyczaj w szkole podczas konkretnych zajęć: odpowiednia książka, zeszyt, piórnik itp. Odrób prace domowe i zadania wstępne, o które poprosił twój nauczyciel przed zajęciami, o ile takie prace były zadane.

1. Przygotuj się technicznie - zaloguj się przed spotkaniem. Czasami, kiedy połączenie internetowe jest słabe, system może odcinać cię od kamery lub rozłączyć spotkanie. Nie przejmuj się, możesz w każdej chwili dołączyć do spotkania ponownie.

1. W trakcie zajęć masz włączoną kamerę przy powitaniu i pożegnaniu, chyba że nauczyciel postanowi inaczej. Mikrofon uruchamiasz tylko wtedy, kiedy chcesz zabrać głos lub nauczyciel poprosi cię o to, następnie znowu się wyciszasz. Zdarzy się, że nauczyciel poprosi wszystkich o wyłączenie kamer dla poprawy jakości łącza. Jeśli chcesz się wypowiedzieć, powiedz najpierw swoje imię i poproś o możliwość zabrania głosu. Na końcu powiedz „dziękuję” - dasz w ten sposób wszystkim do zrozumienia, że twoja wypowiedź się skończyła. Ponownie wycisz mikrofon. Pamiętaj, nauczyciel ma możliwość wyciszyć wszystkich uczestników spotkania.

1. Podczas lekcji nie spożywaj posiłków, nie baw się gadżetami, nie zakłócaj toku lekcji w żaden sposób, np. rozmowami.

1. Przestrzegaj zasad kultury osobistej.

1. Masz widoczne zespoły stworzone przez nauczycieli, nie twórz własnych zespołów, nie dołączaj innych uczestników do grup, nie przekazuj kodów dostępów, jeśli takie udostępni ci twój nauczyciel.

1. Pamiętaj, że lekcja online to udostępnienie naszego wizerunku tylko na czas konkretnej lekcji. Publikowanie gdziekolwiek materiałów z lekcji i rozpowszechnianie ich jest prawnie zakazane i podlega karze z kodeksu prawa.

2. Gdy nie stosujesz się do zasad, nauczyciel ma prawo:

• upomnieć cię i przekazać taką informację twoim rodzicom, prawnym opiekunom,

• wyciszyć mikrofon i zablokować możliwości pisania, komentowania i publikowania,

•  wpisać uwagę do dziennika,

•  w  przypadku  rażącego  łamania  zasad  zostaniesz  usunięty  z  platformy  i  będziesz zobowiązany samodzielnie uzupełniać zajęcia, które będą podlegać ocenie lub będą wyciągnięte konsekwencje prawne.

1. Masz dostęp do poczty e-mail poprzez aplikację Outlook. Korzystaj z usługi pocztowej tylko po uzyskaniu zgody rodzica/prawnego opiekuna tylko w celach edukacyjnych.

2. Pamiętaj, że twoje działania na platformie nie są anonimowe!

Platforma Microsoft Office 365

w zdalnym nauczaniu